شرکت بهداشتی دکتر عبیدی، اولین تولید کننده محصولات بهداشتی بدون پارابن در ایران

پارابن چیست و چرا باید از محصولات بدون پارابن استفاده کنیم؟

پارابن‌ها گروهی از مواد شیمیایی هستند که از اسید بنزوئیک مشتق می شوند. پارابن‌ها  به دلیل خواص ضدّ باکتریایی و جلوگیری از رشد آن‌ها، در گروه مواد نگهدارنده طبقه‌بندی می‌گردند.

بر اساس مطالعات انجام شده، پارابن‌ها یکی‌ از عوامل مسمومیت‌های سلولی و تشکیل غدد سرطانی شناخته می‌شوند. به طور خلاصه، سوزش و التهابات پوستی‌، سرطان، افزایش ترشح هورمون استروژن و ایجاد ناباروری در مردان و تاثیرات منفی‌ بر جنین در رحم مادران از عوارض استفاده از پارابن‌ها در محصولات آرایشی‌ و بهداشتی می‌باشد. استفاده از محصولات بدون پارابن‌ مزایای بسیاری برای مصرف کنندگان خواهد داشت. هر چند که تولید محصولات بدون پارابن‌ هزینه‌های بیشتری را بر تولید‌کنندگان تحمیل می‌کند؛ امّا در دراز مدت باعث افزایش رضایتمندی مشتریان و کاهش ریسک ابتلا به بیماریهای صعب‌العلاج می‌گردد.

شرکت بهداشتی دکتر عبیدی این افتخار را دارد که برای اولین بار در ایران محصولات بدون پارابن را تولید و عرضه می‌کند. در حال حاضر محصولات مایع ظرفشویی “خاکستر”  شامپوی دوقلو برای موهای زبر “ناتل” و کلیه شامپوهای بدن و بچه “ناتل” را بدون استفاده از نگهدارنده پارابن و فقط با استفاده از نگهدارنده‌های مجاز مورد تأیید اتحادیه اروپا تولید و عرضه  می‌نماید.

محصولات بدون پارابن - شرکت بهداشتی دکتر عبیدی

محصولات بدون پارابن شرکت بهداشتی دکتر عبیدی

نظربدهید

*