افتتاح نخستین دپارتمان تخصصی تولید محصولات آرایشی- بهداشتی ارگانیک ایران در شرکت بهداشتی عبیدی

نخستین خط تولید لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ایران با حضور رئیس سازمان غذا دارو در شرکت بهداشتی دکتر عبیدی افتتاح شد.

رسول دیناروند رئیس سازمان غذا دارو در حاشیه افتتاح نخستین خط تولید لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک ایران با توضیح تولید اینگونه لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک در کشور عنوان کرد: محصولات ارگانیک در دنیا روز به روز مورد توجه قرار می‌گیرد و بیشترین استفاده از اینگونه محصولات نیز در حوزه کشاورزی است ولی خوشبختانه ما امروز شاهد تولید نخستین محصول آرایشی و بهداشتی تولید داخل در کشورمان هستیم.

رئیس سازمان غذا در توضیح بیشتر درباره مواد اولیه محصول جدید آرایشی بهداشتی ارگانیک شرکت بهداشتی دکتر عبیدی که برای نخستین بار در ایران تولید می‌شود، گفت: این محصول یک نوع کرم صورت است که تمام فرمولاسیون آن در ایران و به صورت گیاهی صورت پذیرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مهندس علی نقیب رئیس هیات مدیره شرکت تولیدی محصولات دکتر عبیدی با بیان اینکه نخستین دپارتمان تخصصی محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک توسط این شرکت ایجاد شده است خاطرنشان کرد: در بازار منطقه هیچ کشوری بغیر از ترکیه دانش فنی آن را در اختیار ندارد و ماشین آلات تولیدی این محصول از کشور آلمان به کشور وارد شده و اتاق کلاس A برای این تولیدات نیاز بوده که تکنولوژی آن به کشور وارد شده است

رئیس هیات مدیره شرکت تولیدی محصولات عبیدی تصریح کرد: مشابه این محصول تولیدی در اروپا ۲۵۰ یورو به فروش می رسد که با تولید این محصول صرفه جویی ارزی مناسبی ایجاد خواهد شد و قیمت محصول عرضه شده به بازار یک چهارم قیمت اروپایی آن خواهد بود .
وی با بیان اینکه ارگانیک به معنای آن است که ۹۵ درصد مواد اولیه آن طبیعی است خاطرنشان کرد: ۱۰۰ درصد مواد اولیه تولید در حال حاضر وارداتی خواهد بود و باید گفت محصولات ارگانیک نیاز پنهان و آشکار دارد و منابع خوبی برای کشت ارگانیک در کشور وجود دارد .
نقیب تصریح کرد: این محصول تحت استاندارد بالای اروپایی تولید شده و در حال حاضر در کشور بیش از ۸۰۰ نوع محصول ارگانیک آرایشی و بهداشتی تولید می شود و در اروپا نیز ۴۰ سال است که محصولات آرایشی بهداشتی ارگانیک تولید می شود.

 

کرم ارگانیک میراکل - شرکت بهداشتی دکتر عبیدی

منبع: خبر اقتصادی

مهندس علی نقیب، اعلام کرد: ایران تا قبل از تولید این محصول، ۵۰ سال از صنعت ارگانیک جهان عقب بود و اکنون باید فرهنگ‌سازی تولید ملی محصولات ارگانیک به‌ویژه در صنعت آرایشی و بهداشتی، تسریع شود. وی افزود: مواد اولیه این محصول از تازه‌ترین، مرغوب‌ترین و کمیاب‌ترین مواد اولیه استاندارد شده ارگانیک در جهان است و خط تولید آن از کشور آلمان، انگلستان و سوئیس وارد شده است. رئیس هیات‌مدیره شرکت بهداشتی دکتر عبیدی بیان کرد: بخش عمده تولیدات برندهای معروف جهانی، شیمیایی هستند اما در سال‌های اخیر، تولید محصولات آرایشی ارگانیک مورد توجه واقع شده است. نقیب همچنین خاطرنشان کرد که هدف از تولید این محصول، ترغیب تولید ملی در زمینه تولید محصولات ارگانیک در کشور بوده است.

منبع: دنیای اقتصاد