نظافت و پاکیزگی، یکی از نخستین اقدام ها برای تامین حفظ سلامت پوست بدن می باشد. همانطور که می دانید پوست بدن، به ویژه در مناطقی که تراکم غدد چربی بیشتر است، نیاز به نظافت مستمر دارداین عمل را می توان توسط انواع شوینده ها انجام دادابتدائی ترین و قدیمی ترین شوینده بدن، صابون بوده است. لیکن استفاده از این محصول PH پوست را از حالت طبیعی خارج می کند و سبب خشکی بیش از حد پوست می گردد ولی با استفاده از شامپوهای بدن می توان از بروز این مشکل جلوگیری نمود. آنچه مسلم است این است که شامپوهای بدن باید متناسب با PH طبیعی پوست  باشند.

  در ماتریس مواد فعال پاک‌کننده (نسبت درصد هریک از مواد فعال پاک کننده نسبت به هم در یک فرمول) سعی شده تا بیشتر از ملایم‌ترین مواد فعال پاک کننده،  نسبت به بقیه استفاده شود تا هم حداقل حساسیت را برای پوست‌های حساس داشته باشد و هم از کف‌کنندگی و پاک‌کنندگی بالا برخوردار باشد. از طرف دیگر از مشتقات نارگیل نیز در این فرمول به مقدار بسیار زیاد استفاده شده تا حداکثر نرمی و لطافت را پس از استحمام بر روی پوست به‌جای گذارد.

شامپو های بدن:

۱-شامپو بدن ناتل : با قدرت پاک کنندگی بالا، همراه با پروویتامین Bباعث مرطوب شدن پوست شده و نیز منجر به ترمیم پوست می گردد. مواد نرم کننده این شامپو شامل روغن نارگیل و مشتقات گلیسیرین است که باعث نرمی و لطافت در پوست شده و از خشکی پوست پس از استحمام جلوگیری می کند.

شامپو بدن ناتل

۲-شامپو بدن خنک کننده ناتل:

ویژگی های این شامپو عبارتند از

  • حس رضایت و آرامش پس از مصرف.
  • پائین آوردن دمای بدن در تابستان.
  • مناسب جهت استفاده پس از ورزش های سنگین و تعریق.

شاخص ویژه ی این شامپو وجود مواد خنک کننده است که آرامش بیشتر پوست در فصل های گرما را مهیا نموده و با با پائین آوردن دمای بدن، رفع خستگی و احساس نشاط و شادابی را به ارمغان می آورد. همچنین این شامپو حاوی د-پنتانول می باشد که سبب لطافت و مرطوب کنندگی پوست می گردد.

شامپو خنک کننده ناتل